"Moja ulubiona książka" - warsztaty w Bibliotece Szkolnej
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / "Moja ulubiona książka" - warsztaty w Bibliotece Szkolnej

"Moja ulubiona książka" - warsztaty w Bibliotece Szkolnej

Dzisiaj, 10 X 2017 - podczas gdy inni uczniowie wytrwale przygotowywali się na próbach do występów artystycznych z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej - pozostali mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych w Bibliotece Szkolnej w Wicku pod nazwą "Moja ulubiona książka". Uczniowie kl. IIIA, podzieleni na trzy- i czteroosobowe zespoły, najpierw wybrali wspólnie z resztą swojej grupy ulubioną książkę, a potem razem pracowali nad projektem jej okładki. W ruch poszły flamastry, markery, ale też ołówki, gumki do ścierania i klasyczne kredki.

Technika prac była zupełnie dowolna, ważna za to była znajomość literatury dziecięcej, zgodna współpraca i razem podjęte decyzje sfinalizowane drużynową pracą plastyczną, zaprezentowaną na koniec zajęć. Najlepsze prace zostały wyróżnione drobnymi słodyczami i gadżetami promującymi czytelnictwo.

oprac. Magdalena Kubiak