Klub Odkrywców
Strona Główna / Gimnazjum / Klub Odkrywców

Klub Odkrywców

Od września działa w naszej szkole Klub Odkrywców. Spotkania odbywają się w soboty i mają charakter praktyczny- każdy uczeń samodzielnie wykonuje szereg doświadczeń i zadań z dziedziny chemii, fizyki, biologii i matematyki. Opiekunami Klubu jest czworo nauczycieli przedmiotów matematyczno- przyrodniczych. W ten sposób młodzież styka się z różnorodnością zagadnień. Do doświadczeń wykorzystywane są ogólnodostępne materiały i produkty, takie jak papier, słomki, folia karton, mąka itp. Działalność Klubu wspiera Stowarzyszenie „Uwolnić Wiedzę", które zdobyło 7000 zł pisząc projekt „Wolnocłowa Strefa Pomysłów" w ramach programu „Równać Szanse", Polsko Amerykańskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Z pieniędzy tych finansowane są dojazdy uczniów na zajęcia, materiały do prowadzenia spotkań, wyjazdy na Politechnikę Gdańską, Bałtycki Festiwal Nauki, do Eksperymentatotium w Gdyni oraz gimnazjów w Nowej Wsi Lęborskiej i Potęgowie, które podjęły współpracę z Klubem.
W styczniu w gimnazjum w Wicku odbyło się dwudniowe szkolenie dla uczniów i nauczycieli trzech szkół uczestniczących w projekcie. Klub- mimo krótkiej działalności- odniósł już pierwsze sukcesy. Uczniowie brali udział w dwóch imprezach: zakończeniu miedzygminnego projektu w ramach programu „Kapitał Ludzki" oraz w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dla której demonstrując swoje eksperymenty, zarobili 133 zł.