Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - 16.09.2010
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Klub Odkrywców / Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - 16.09.2010

16 września w naszej szkole odbyła się Olimpiada Osób Niepełnosprawnych ,zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku.  W turniej  włączyli sie gimnazjalni Odkrywcy- 21 osób , w tym sporo uczniów  klas pierwszych , dla których była to pierwsza impreza tego typu. Puszczeni od razu na głęboką wodę- świetnie poradzili sobie z zadaniami. Strzelali z nakrętek, nadmuchiwali rękawicę dwutlenkiem węgla, otrzymanym w reakcji sody z octem, latali poduszkowcem, robili bańki w bańce, szaszłyki z balonów i jeszcze sporo innych doświadczeń. Zapachowe balony czuć  było w całej szkole. Każdemu, kto próbował robić doświadczenie Odkrywcy wręczali  nagrodę.
         Sądząc po minach, uczestnikom  festynu podobała się zaproponowana przez gimnazjalistów zabawa. Zainteresowani  byli też młodsi koledzy ze szkoły  podstawowej.  Odkrywcy zostali zaproszeni przez jedną z nauczycielek do organizacji zajęć w SP. Zaproszenie oczywiście przyjęliśmy.
 Najmłodsi Odkrywcy o festynie wypowiadali się w ten sposób:
       „Choć zainteresowanych przy naszym  stanowisku było niezbyt wielu to jednak ci, którzy podchodzili , angażowali się w wykonanie doświadczenia, cieszyli z nagród, które dostawali  i na pewno im się podobało" (Maciej Kotlarz)
       „Według mnie Klub Odkrywców pomaga młodszym dzieciom pokazać , jakie ciekawe eksperymenty i rzeczy można zrobić jak się chce" ( Filip Krzyżanowski)
      " Podczas festynu nasz klub prowadził bardzo ciekawe doświadczenia. Uczestnikom podobały się eksperymenty, ktore pokazywaliśmy, a my bawiliśmy się wspaniale demonstrując ich wykonanie. Mam nadzieje, że w przyszłym roku również bedziemy organizować tego typu imprezy"(Małgorzata Fic)
      " W czasie festynu było bardzo fajnie i dobrze się bawiłam robiąc "balony zapachowe" (Natalia Jones)
      " Po konsultacji z innymi uczestnikami pierwszorocznymi Klubu Odkrywców mogę szczerze stwierdzi, iż wszyscy świetnie się bawili. Wielu nowych rzeczy się nauczyliśmy i o wiele nowych doświadczeń poszerzyliśmy swoją wiedzę. Wszyscy jestesmy bardzo zadowoleni i chętni do dalszej pracy." (Martyna Gałafin)
(opr. IK)
   Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - 16.09.2010         Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - 16.09.2010