"Wiedźmeni" szkolą
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Klub Odkrywców / "Wiedźmeni" szkolą

W piątek 30 kwietnia odwiedziły naszą szkołę dwie zaprzyjaźnione szkoły. Swoją obecnością zaszczyciło nas 10 uczniów z Gimnazjum w Sierakowicach i 5 z Gimnazjum nr 3 w Lęborku wraz z opiekunami. Przeprowadziliśmy im krótkie, bo kilkugodzinne szkolenie, na którym mogli razem z nami wykonać wiele ciekawych eksperymentów oraz poznać ciekawe zabawy.
          Każdy z klubowiczów pokazał jedno doświadczenie, które potem sami wykonywali nasi goście. Pokazaliśmy im między innymi lubianego przez wszystkich smoka, jajko w butelce, suszenie prania, jak zrobić granat dymny i wiele innych. Bawiliśmy się również przy zabawach integracyjnych. Sądząc po minach i reakcjach naszych gości szkolenie przez nas przygotowane bardzo im się podobało.
          Uczniowie i ich opiekunowie wyrazili chęć założenia w swoich szkołach Klubów Odkrywców i zapewnili nas, że na pewno będą wykonywali różne doświadczenia rozwijając swoje zainteresowania.
          Ten dzień był bardzo udany. Mamy nadzieję, że nasi goście kiedyś nas jeszcze odwiedzą.(Gosia)