Makowski weekend
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Klub Odkrywców / Makowski weekend

W środę 29 maja około godziny 16 wyruszyliśmy na dworzec kolejowy do Lęborka powitać naszych kolegów i koleżanki z Makowa Podhalańskiego. Pomogliśmy im zapakować bagaże i udaliśmy się do Charbrowa. Nauczeni doświadczeniem z poprzedniej wymiany daliśmy Makowiakom chwilę dla siebie. Wieczorem spędziliśmy miło czas przy „Domu na Wzgórzu”.
     Czwartkowy dzień był nie lada wyzwaniem. Udaliśmy się do Łeby, gdzie można było wziąć udział we mszy, następnie plażą poszliśmy na wydmy. Była to długa i żmudna wyprawa, ale widok i pogoda rekompensowały zmęczenie. Na miejscu kręciliśmy scenki do filmu, który nagrywaliśmy wspólnie z młodzieżą z Makowa.
     Piątek był dniem dla Makowiaków. Pojechaliśmy do Łeby, gdzie mogli oni pozwiedzać miasto i poopalać się na plaży.
     W Dzień Dziecka pojechaliśmy do Kluk. Mogliśmy samodzielnie ulepić glinianą miskę, wznieść ścianę szachulcową. Czekały tam różnorodne konkurencje, w których mogliśmy wziąć udział. Opiekunowie sprawili nam kolejną niespodziankę i zabrali nas do Czołpina na latarnię morską. Jako, że był to Dzień Dziecka mogliśmy wejść za darmo. Sobota była ostatnim dniem pobytu Makowiaków w Wicku.
Podsumowaniem naszego spotkania będzie film, który będzie można obejrzeć już niedługo
                                                                                             Sylwia Ponka

xls.JPG