Strona Główna / Biblioteka Szkolna / Turnieje, konkursy

Turnieje, konkursy...

Źródło obrazka: www.liveinternet.ru/users/5152557/rubric/3883675/page11.html

Inną tradycyjną już działalnością nauczyciela - bibliotekarza szkolnego jest samodzielna organizacja lub  współorganizacja wraz z innymi nauczycielami Zespołu Szkół w Wicku, a następnie ośmioklasowej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy z oddziałami gimnazjalnymi w Wicku  różnorodnych konkursów, quizów i turniejów, związanych najczęściej z wystawami w ramach roku patrona oraz innymi ważnymi wydarzeniami kulturalnymi i naukowymi w kraju i na świecie.

Tu turnieje _konkursy_ważnewydarzenia_SP przeczytasz
o osobnej działalności
Biblioteki SP
w zakresie organizacji konkursów, turniejów, przedstawień teatralnych i innych ważnych wydarzeń w poprzednich latach szkolnych.

2017

Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosna, wiosna, ach to Ty!” - czytaj tu i zobacz zdjęcia w galerii.

Konkurs z okazji 50. urodzin Reksia - czytaj tu i tu.

Warsztaty promujące czytelnictwo i Błyskawiczny Konkurs Biblioteczny
w szkole w Wicku - czytaj tu.

Biblioteczny Konkurs Czytelniczy serii książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"  - czytaj tu.

2016

Gminny Konkurs Literacki z okazji Roku Sienkiewicza w Polsce - czytaj tu i tu oraz zobacz zdjęcia w galerii.

Nagrody rzeczowe i wystawa prac pokonkursowych i projektowych CPL-u - czytaj tu.

Turniej Omnibus Sportowy Gimnazjum w Wicku - kwiecień  - czytaj tu, tu i tu.

Konkurs interdyscyplinarny inspirowany życiem i twórczością braci Grimm - luty - kwiecień  - czytaj tu, tu tu.

Rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu literackiego "Legendy Błękitnej

Krainy" - grudzień - czytaj tu.

Gminny Konkurs Recytatorskiego Poezji Renesansowej Złotego Wieku dla uczniów SP kl. IV- VI  i gimnazjalistów  - grudzień - czytaj tu

Szopenada - konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina - październik-

czytaj tu i zobacz wyniki konkursu w prasie.

Turniej "Na przełaj przez lektury" dla klasy czwartej - październik  - czytaj tu oraz zobacz foto1 i foto2 z turnieju.

Konkurs plastyczno-literacki dla uczniów SP Wicko na najładniejszą kukiełkę teatralną z okazji Roku Teatru Publicznego w Polsce - marzec - maj - czytaj tu i tu.

Konkurs Satyryczny dla gimnazjalistów z okazji Wystawy "Troszku o Mrożku" oraz Roku Teatru Publicznego w Polsce - marzec - maj - czytaj tu i tu.

2014

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego z okazji Roku Jana Karskiego w Polsce - grudzień - czytaj tu.
Wyniki i podsumowanie quizu historycznego o Janie Karskim -grudzień -  czytaj tu.

Konkurs recytatorski poezji w języku kaszubskim dla dzieci
i młodzieży z Gminy Wicko, upamiętniającym Rok Oskara Kolberga
w Polsce - listopad - czytaj tu, tu i tu.

Międzyszkolny Konkurs Literacki z okazji Roku Jana Karskiego
w Polsce
- wrzesień- październik - czytaj tu.

Konkurs literacko-plastyczny z okazji 100. rocznicy urodzin Tove Jansson, autorki Muminków - kwiecień - czerwiec- czytaj tu i tu.

2013

Konkurs recytatorski w różnych językach, upamiętniający Rok Juliana Tuwima w Polsce  - listopad - czytaj tu.

Konkurs literacki pod patronatem pisarki Katarzyny Zychli  - wrzesień - październik - czytaj tu.

Turniej literacki o życiu i twórczości Aleksandra Fredry - maj - czytaj tu.

Konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny - kwiecień - czytaj tu.

Podsumowanie DICKENS-QUIZU - styczeń - czytaj tu.

Ogłoszenie i posumowanie Konkursu interdyscyplinarnego z okazji Roku Jana Czochralskiego w Polsce - Kopernik, Curie, Czochralski - wśród naukowców i badaczy znad Odry i Wisły” - styczeń - maj - czytaj tu i tu .

Turnieje, konkursy

Konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny - kwiecień -  czytaj tu.

Turniej o życiu i twórczości Johanna Wolfganga Goethego
- maj -
czytaj tu.

Zaduszki Poetyckie” - Konkurs recytatorski upamiętniający twórczość poetycką Wisławy Szymborskiej - listopad - czytaj tu.

Podsumowanie Konkursu interdyscyplinarnego na zakończenie Roku Janusza Korczaka w Polsce - grudzień - czytaj tu.

Turnieje, konkursy

Konkurs recytatorski poezji Czesława Miłosza w roku poety – luty.

Poetycka Majówka
- maj -
czytaj tu.

Podsumowanie Konkursu interdyscyplinarnego na zakończenie Roku Heweliusza w Polsce - grudzień - czytaj 1, czytaj 2.

Turnieje, konkursy

Konkurs recytatorski poezji miłosnej - luty - czytaj tu.

Turniej wiedzy o teatrze podsumowujący Rok Heleny Modrzejewskiej
- maj - czytaj tu.

Trzyetapowy turniej o życiu i twórczości Fryderyka Chopina w roku kompozytora – wrzesień - listopad - czytaj tu.

Quiz Historyczny o Bitwie pod Grunwaldem - październik - czytaj tu.

2009

Ostatki Herbertowskie” - Konkurs recytatorski wierszy  Zbigniewa Herberta podsumowujący rok poety – luty - czytaj tu.

Turniej wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego w roku poety – maj - czytaj tu.

Konkurs recytatorski wierszy  Stanisława Wyspiańskiego - luty

Turniej o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego – maj

2006

„Schilleriada” - Turniej o życiu i twórczości Fryderyka Schillera podsumowujący rok poety – maj