Strona Główna / Rada Rodziców / 2014/2015 / Misja

"Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie."

Paulo Coelho, Alchemik

Misja Rady Rodziców

Naszym celem jest integracja całej społeczności szkolnej: Uczniów, Rodziców, Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego w celu stworzenia jak najbardziej optymalnych warunków umożliwiających harmonijny rozwój intelektualny i osobowy wszystkich dzieci, biorąc pod uwagę ich różnorodne potrzeby i zainteresowania.

Chcemy, by szkoła nie kojarzyła się tylko z nauką i sprawdzianami, lecz również pozwalała realizować dziecięce marzenia, dostarczała radości, zabawy i umożliwiała aktywne spędzenia czasu.

Nasze plany na rok szkolny 2012/2013

1. Włączenie większej ilości rodziców w działania Rady, ułatwienie kontaktu z RR poprzez korespondencję mailową: radarodzicow.wicko@wp.pl
  2. Zakup jednorazowych szczoteczek do zębów, aby każde dziecko mogło mieć  fluoryzację.
  3. Aktualizacja strony internetowej naszej szkoły.
  4.  Podjęcie współpracy z Samorządem Szkolnym w celu współorganizowania imprez szkolnych jak również pomoc w realizacji pomysłów dzieci.
  5.  Aktywne poszukiwanie sponsorów w celu sfinansowania wycieczek, nagród za wysoką średnią dla uczniów zdolnych.
  6.  Współorganizacja imprez szkolnych, m.in:
  • Dzień Nauczyciela
  • Festyn Rodzinny oraz podsumowanie projekty „Wyjdź z cienia”
  • Bal karnawałowy
  • Walentynki