Strona Główna / Rada Rodziców / 2013/2014 / KALENDARIUM

KALENDARIUM 2013/2014

KALENDARIUM

27 czerwca 2014 - Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

z wakacyjnymi pozdrowieniami

KALENDARIUM

16 kwietnia 2014 - naszą szkołę odwiedził Zajączek Wielkanocny!  Radości było co niemiara, gdy wszystkie dzieci otrzymały słodkie prezenty wielkanocne.

KALENDARIUM

12i 13 lutego 2014 – w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe. Rada Rodziców przekazała 500 zł dla Samorządów Uczniowskich na organizację tych imprez.

KALENDARIUM

27 lutego 2014 - „Tłusty Czwartek" to jedna z "najsmaczniejszych" polskich tradycji. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. W naszej szkole nie sprzeciwialiśmy się tradycji i - tak jak cała Polska - świętowaliśmy ten dzień, jedząc pączki. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi zajadali się pączkami sponsorowanymi przez Radę Rodziców.

KALENDARIUM

6-9 grudnia 2013  Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry. Według zwyczaju, tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie. Także w naszej szkole Mikołaj nie zapomniał o dzieciach. Przybył z prezentami do każdej klasy.

KALENDARIUM

23 listopada 2013 odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, organizowany przez Radę Rodziców oraz pracowników ZS Wicko. Podczas festynu odbył się turniej rodzinny, mecz piłki siatkowej „Rodzice – Nauczyciele”mecz piłki nożnej „Ojcowie – Synowie”, konkurs na „Najciekawszą europejską laleczkę”.

Podczas festynu można było  kupić świąteczne ozdoby oraz spróbować pysznego ciasta i dań podawanych w bufecie.

Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek szkolnych oraz wyjazdów konkursowych dla uczniów Zespołu Szkół w Wicku.

Udało nam się zebrać kwotę 4672, 50  zł.

Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, serdecznie dziękujemy!!!

Wyniki konkursu na „najciekawszą europejską laleczkę”:

I miejsce - Ia - nagrodą jest wycieczka do Łeba Parku

II miejsce - Vb - nagroda 100 zł, grawerowane długopisy oraz europejskie publikacje

III miejsce - VI b - nagroda 50 zł, grawerowane długopisy oraz europejskie publikacje

I miejsce - Ib - nagrodą jest wycieczka do Sea Parku

II miejsce - I a - nagroda 100 zł oraz europejskie publikacje

III miejsce - II b - nagroda 50 zł oraz europejskie publikacje

KALENDARIUM

14.10.2013 - w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych Gimnazjum w Wicku. Młodzież prezentowała swoje talenty w części artystycznej, składającej się z okolicznościowej poezji, scenek kabaretowych oraz piosenek w wykonaniu sekcji wokalnej ZS Wicko. Rada Rodziców, oprócz życzeń, dla wszystkich uczniów klas pierwszych przygotowała niespodziankę – grawerowane długopisy.

KALENDARIUM

14.10.2013 - w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Rada Rodziców dla wszystkich uczniów klas pierwszych przygotowała niespodziankę – czapeczki z daszkiem z nadrukiem Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku.

KALENDARIUM

14.10.2013 - świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Do wielu życzeń dołączyła się również Rada Rodziców. Po zakończeniu uroczystości zaprosiliśmy wszystkich pracowników szkoły na słodki poczęstunek, każdy pracownik szkoły otrzymał również upominek w postaci grawerowanego długopisu.

KALENDARIUM

19.09.2013  - W Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku  odbyły się zajęcia dla utalentowanych humanistycznie uczniów ZS Wicko. Fundatorami warsztatów była Biblioteka Publiczna Gminy Wicko i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Wicku.

Warsztaty związane z twórczością Tuwima zostały zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej pod nazwą „Tuwim na walizkach, czyli z Łodzi do Nowego Jorku i z powrotem - działania edukacyjne w Bibliotece Szkolnej Gimnazjum w Wicku z okazji Roku Tuwima w Polsce”.