Rekrutacja na rok szkolny 2013/2014 SP
Strona Główna / Rada Rodziców / 2012/2013 / Rekrutacja na rok szkolny 2013/2014 SP

Rekrutacja na rok szkolny 2013/2014 SP

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 7/2013 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2013 r.

Dyrektor Zespołu Szkół w Wicku  ogłasza

ZAPISY

DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WICKU

NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Drodzy Rodzice, w związku z projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty, która zakłada:

„ - przedłużenie okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko sześcioletnie edukacji szkolnej. Oznacza to, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w roku 2007 nadal decydować będą rodzice,

-  objęcie obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci sześcioletnich od 1 września 2014 roku. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat.

-  dzieci pięcioletnie nadal będą objęte obowiązkiem uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym.

- dzieci urodzone w roku 2007, które - zgodnie z decyzją rodziców - nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach.”,

proszę o wstępne zapisy dzieci do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy Zespole Szkół w Wicku do 30 marca 2013.

Decyzja o rozpoczęciu nauki w szkole przez dziecko sześcioletnie należy do Rodziców. Dyrektor szkoły podstawowej może przyjąć Wasze dziecko do szkoły, jeżeli było objęte wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym dziecko ma rozpocząć naukę w szkole.

Jeżeli Wasze dziecko nie było objęte wychowaniem przedszkolnym (w przedszkolu, w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego), warunkiem przyjęcia do klasy pierwszej jest pozytywna opinia o możliwości rozpoczęcia przez dziecko spełniania obowiązku szkolnego, wydana przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

Jeżeli Państwa dziecko rozpocznie naukę w szkole z dniem 1 września 2013 roku, to będzie uczyło się według nowej podstawy programowej dostosowanej do indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

Rodzice - do Was należy decyzja, czy dziecko rozpocznie naukę w szkole, czy pozostanie jeszcze w przedszkolu.

Wnioski o przyjęcie dziecka sześcioletniego, jak również karty zapisu dziecka siedmioletniego do klasy pierwszej są do pobrania w sekretariacie Zespołu Szkół w Wicku, a także w Przedszkolach w Wicku i Charbrowie lub na stronie internetowej szkoły www.szkola.wicko.eu .

Wypełnione wnioski można składać w sekretariacie Zespołu Szkół w Wicku w godzinach
pracy sekretariatu od godz. 730 do 1530. Sprawę zapisów i przyjmowania wniosków prowadzi Pani Zofia Juda.

W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu ZS Wicko (59) 8611167, bądź zapraszam do szkoły.

W tym samym czasie odbywają się zapisy dzieci siedmioletnich z obwodu szkoły, jak i spoza.

pdf.JPG                            pdf.JPG

SP wniosek                                         SP karta zapisu 2013/2014