Strona Główna / Rada Rodziców / 2012/2013 / KALENDARIUM

KALENDARIUM 2012/2013 KALENDARIUM

"Wakacje, wakacje - to zielony las, kwitnące akacje i słoneczny blask."

KALENDARIUM

Wakacje - to czas zasłużonego odpoczynku w promieniach słońca, w lasach, w górach, nad jeziorem. Życzymy wszystkim dzieciom oraz dorosłym, aby rozpoczęte wakacje były pełne wspaniałych niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Życzymy wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi oraz szczęśliwego powrotu.

z wakacyjnymi pozdrowieniami

KALENDARIUM

27 marca 2013 - naszą szkołę odwiedził Zajączek Wielkanocny!  Radości było co niemiara, gdy wszystkie dzieci otrzymały słodkie prezenty wielkanocne.

KALENDARIUM

6 i 7 lutego 2013 – w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe. Rada Rodziców przekazała 500 zł dla Samorządów Uczniowskich na organizację tych imprez.

KALENDARIUM

7 lutego 2013 - „Tłusty Czwartek" to jedna z "najsmaczniejszych" polskich tradycji. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. W naszej szkole nie sprzeciwialiśmy się tradycji i - tak jak cała Polska - świętowaliśmy ten dzień, jedząc pączki. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi zajadali się pączkami sponsorowanymi przez Radę Rodziców.

KALENDARIUM

6 grudnia 2012  Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry. Według zwyczaju, tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.
Także w naszej szkole Mikołaj nie zapomniał o dzieciach. Przybył z prezentami do każdej klasy.

KALENDARIUM

24 listopada 2012 odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, organizowany przez Radę Rodziców oraz pracowników ZS Wicko. Podczas festynu odbył się turniej rodzinny, mecz piłki siatkowej „Matki – Córki”, mecz piłki nożnej „Ojcowie – Synowie”, konkurs na „Klasowe kibicowanie Fair Play”.

Podczas festynu można było  kupić świąteczne ozdoby oraz spróbować pysznego ciasta i dań podawanych w bufecie.

KALENDARIUM

Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek szkolnych oraz wyjazdów konkursowych dla uczniów Zespołu Szkół w Wicku.

Udało nam się zebrać kwotę 3614,60 zł.

Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, serdecznie dziękujemy!!!

KALENDARIUM

25 października 2012 odbyło się robocze spotkanie Rady Rodziców. Podczas spotkania omówione zostały sprawy dotyczące organizacji festynu rodzinnego. Rozpoczęto również przygotowywanie dekoracji świątecznych przeznaczonych do sprzedaży podczas festynu.

KALENDARIUM  KALENDARIUM

Kolejne robocze spotkanie odbędzie się 8 listopada 2012 w  świetlicy szkolnej od godziny 16:00, zapraszamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie festynu.

KALENDARIUM

12 października 2012 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Do wielu życzeń dołączyła się również Rada Rodziców. Po zakończeniu uroczystości zaprosiliśmy wszystkich pracowników szkoły na słodki poczęstunek.

KALENDARIUM

10 października 2012 w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

W uroczystości wzięli udział zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i ich starsi koledzy. Byli również rodzice i bliscy, którzy chcieli uczestniczyć w tak ważnym dla każdego pierwszoklasisty dniu.

Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Rada Rodziców dla wszystkich uczniów klas pierwszych przygotowała niespodziankę – rożki obfitości.