"Wiedźmen" - projekt Stowarzyszenia "Uwolnić wiedzę"
Strona Główna / Projekty / 2011-2012 / "Wiedźmen" - projekt Stowarzyszenia "Uwolnić wiedzę"

Stowarzyszenie „Uwolnić wiedzę" , które działa na rzecz rozwoju dzieci i  młodzieży Gminy Wicko, powstało w lipcu 2007roku i od tego czasu jego członkowie starają się pozyskiwać fundusze na wyrównywanie szans edukacyjnych oraz na dobry start w dorosłe życie młodych ludzi w wieku 13-16 lat. W tym roku stowarzyszenie pozyskało po raz kolejny 7000 zł, pisząc projekt  „WIEDŹMEN„ , który w ramach programu „Równać Szanse" jest sfinansowany ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.  Projekt „WIEDŹMEN" jest realizowany od stycznia tego roku i trwać będzie do czerwca w Zespole Szkół w Wicku dla 40-sto osobowej grupy młodzieży.   Opiekunami projektu są: Izabela Kotlarz,  Mirosława Krzyżanowska, Renata Maculewicz,  Andrzej Bladoszewski.    Głównym celem projektu „WIEDŹMEN" jest podniesienie u uczniów poziomu wiedzy i umiejętności z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, jak również poczucia własnej wartości. Ze zdobytych pieniędzy finansowane będą dojazdy uczniów na zajęcia, materiały do prowadzenia spotkań, wyjazdy, organizacja święta projektu, zakup sprzętu - przenośnego komputera.

Podczas realizacji tego projektu zaplanowano następujące działania:

-  Cykliczne piątkowe spotkania, gdzie młodzież będzie testować prawa i prawdy naukowe.

-  Dwa wyjazdy do instytucji (na Politechnikę Gdańską i do oczyszczalni ścieków w Słupsku).

-   Nawiązanie kontaktu z czterema innymi gimnazjami.

-  Pokazy eksperymentów dla rodziców, gimnazjalistów, przedszkolaków.

-  Realizacja i montaż filmu z działań klubowiczów.

- Wielkie świętowanie - podsumowanie projektu.