"Owoce w szkole"
Strona Główna / Projekty / 2010-2011 / "Owoce w szkole"

W marcu przystąpiliśmy do unijnego programu Agencji Rynku Rolnego „Owoce w szkole". Program ten skierowany jest do uczniów klas I-III. W naszej szkole zostało nim objętych 102 uczniów. Celem programu jest dokonanie zmian w nawykach żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. W ramach programu uczniowie otrzymywać będą przez dziesięć tygodni od 15 marca do 18 czerwca 3 razy w tygodniu zestaw owocowo - warzywny. W skład zestawu mogą wejść następujące produkty: jabłka, truskawki, marchew, rzodkiewka i soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne. Coraz częściej na szkolnych korytarzach widzimy dzieci chrupiące marchewki czy pijące owocowe soki. Początkowo wzbudzały one zdziwienie czy nawet sensację wśród innych uczniów, teraz, zdaje się, wszyscy przywykli do tego widoku. Oby jedzenie warzyw i owoców stało się normą dla wszystkich uczniów naszej szkoły, nie tylko dla najmłodszych.