Projekt "Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT"
Strona Główna / Projekty / 2009-2010 / Projekt "Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT"

Projekt

Projekt „Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT"  napisany został przez p. Magdalenę Wójcicką i p. Kamilę Sobolewską - Milczarczyk. Środki na realizację projektu pozyskane zostały w konkursie „Small Grants" Programu „English Teaching" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nasz projekt jest jednym z 27, którym przyznane zostały środki finansowe z 115 zgłoszonych do konkursu. Projekt realizowany będzie w Zespole Szkół w Wicku od kwietnia do grudnia 2010 przez nauczycielki języka angielskiego: Magdalenę Staszewską, Magdalenę Wójcicką i Kamilę Sobolewską-Milczarczyk. Głównym celem programu jest popularyzacja języka angielskiego oraz jego nauczanie w atrakcyjnej formie.

W ramach projektu organizowane będą:

• szkolne i międzyszkolne konkursy języka angielskiego:

- Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego,

- Międzyszkolne Konkursy Języka Angielskiego w formie quizów na temat wybranych krajów anglojęzycznych;

• dodatkowe zajęcia języka angielskiego dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum:

- Koło Teatralne w Szkole Podstawowej,

- Klub Miłośników Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej,

- Klub Miłośników Języka Angielskiego w Gimnazjum;

•  imprezy takie jak:

- Dzień Brytyjski,

- Halloween,

- Z wizytą u przedszkolaków.

Biblioteki szkolne wzbogacone zostaną w nowe pomoce dydaktyczne i metodyczne a gabinet języka angielskiego w nowe pomoce audiowizualne.

Na zakończenie projektu stworzona zostanie prezentacja multimedialna podsumowującą i prezentującą działania w ramach projektu.

Dzięki realizacji projektu „ Z angielskim za pan brat" uczniowie będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych.

Projekt ma na celu uatrakcyjnienie nauki języka angielskiego w szkole, podniesienie poziomu motywacji uczniów, uświadomienie im znaczenia umiejętności posługiwania się językiem obcym a także zapoznania ich z aspektami kultury wybranych krajów. anglojęzycznych.