Projekt Stowarzyszenia Uwolnić Wiedzę pt. „Drapieżnik – nasz wróg?"
Strona Główna / Projekty / 2009-2010 / Projekt Stowarzyszenia Uwolnić Wiedzę pt. „Drapieżnik – nasz wróg?"

W ramach projektu, w styczniu i lutym 2010r. zostało przeprowadzonych 10 szkoleń dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu lęborskiego. Odbyły się one w: SP Szczenurze, SP Maszewko, SP Łeba, SP Leśnice, ZS Nowa Wieś Lęborska, ZS Potęgowo i ZS Wicko. Uczestniczyło w nich 381 uczniów i 26 nauczycieli. Szkolenie dotyczyło ptaków drapieżnych – ich przystosowań do polowania, roli jaką pełnią w przyrodzie, sposobów ochrony itp. Szkolenie prowadził regionalny koordynator Komitetu Ochrony Orłów. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w różnego rodzaju zadaniach. Najaktywniejsi otrzymali kalendarze z bielikiem wydane przez Stowarzyszenie.

Zgodnie z założeniami projektu, odbędzie się też konkurs wiedzy o ptakach drapieżnych oraz wycieczka terenowa do Słowińskiego Parku Narodowego. W konkursie wezmą udział 4 osobowe zespoły z 10 szkół, w których odbyły się szkolenia. Konkurs połączony z wycieczką odbędzie się 25 marca 2010r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Bogusław Kotlarz